fbpx

Tags : нива

На нива на жител на Банско пронајдени кесиња со марихуана

Вчера во 19:30 часот во село Банско, струмичко, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода М.Р.(33) од село Банско затоа што при преглед на нива која ја обработувал биле пронајдени ќесиња со марихуана. За настанот бил запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица. По целосно документирање на случајот ќе […]