fbpx

На нива на жител на Банско пронајдени кесиња со марихуана

 На нива на жител на Банско пронајдени кесиња со марихуана

Вчера во 19:30 часот во село Банско, струмичко, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода М.Р.(33) од село Банско затоа што при преглед на нива која ја обработувал биле пронајдени ќесиња со марихуана.

За настанот бил запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Фото: архива

Share via
Copy link