fbpx

Tags : жител

Жител на село во Општина Конче се сомничи дека извршил

На 30.03.2024 во 17:25 часот полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода Ј.К.(49) од село во општина Конче. Тој се сомничи дека во периодот од почетокот на 2022 година до ноември 2023 година во повеќе наврати извршил обљуба врз малолетничка од село во општина Конче. Лицето било задржано во Полициската станица Радовиш, […]

Жител на Конче физички нападнал лице со здравствени проблеми

СВР Струмица денеска  соопшти дека Одделението за внатрешни работи Радовиш до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Скопје поднесе кривична пријава против С.Ѓ.(29) од село Конче, Општина Конче, поради постоење на сомнение за сторено кривично дело „насилство“ по член 386 од Кривичниот закон.  Тој се сомничи дека на 26.11.2023 пред продажен објект во […]

Кај жител на Мрзенци полицијата пронашла 4 воздушни пушки и

Вчера полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гевгелија го лишија од слобода Г.Д. (37) од село Мрзенци, гевгелиско, соопштија од СВР Струмица. При претрес на неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени четири воздушни пушки, 184 куршуми со различен калибар, два патрони за ловечка пушка и една чаура. Запознаен е Јавен обвинител […]

На нива на жител на Банско пронајдени кесиња со марихуана

Вчера во 19:30 часот во село Банско, струмичко, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода М.Р.(33) од село Банско затоа што при преглед на нива која ја обработувал биле пронајдени ќесиња со марихуана. За настанот бил запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица. По целосно документирање на случајот ќе […]

Жител на Просениково нападнал полицајци

На 21.10.2023 во 01.30 часот во с.Просениково, струмичко, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода И.М.(40) од истото село, поради тоа што физички нападнал полициски службеници кои извршувале службени дејствија. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Жител на Баница излетал од патот, тешко повредени тој и

Вчера во 22:50 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека во село Баница, струмичко, И.К.(22) од село Баница, управувајќи патничко волзило „фолксваген пасат“ со струмички регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во ограда, соопштија денеска од МВР. По несреќата, И.К. го напуштил местото, а сопатникот К.Ѓ.(29) од Струмица бил пренесен во Медицински […]

Жител на радовишко Дедино потешко повреден откако излетал со автомобилот

Вчера во 20:00 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на регионален пат од село Ињево кон село Дедино, радовишко, В.К.(75) од Радовиш управувајќи патничко возило „хјундаи“ со радовишки регистерски ознаки излетал надвор од патот, соопштија денеска од МВР. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот В.К., констатирани во Медицински центар Штип, […]

Жител од Дабиле исчезнал во водите на браната кај село

На 16.07.2023 во 13.30 часот во СВР Струмица, од Итна медицинска помош било пријавено дека околу 13.00 часот М.П.(29) од село Дабиле, струмичко, влегол во водите од браната во близина на село Дрвош, струмичко и не излегол, соопштија денеска од СВР Струмица. За настанот бил запознаен Центарот за управување со кризи и се преземаат мерки за пронаоѓање на […]

Жител на Василево загина во сообраќајка откако претходно му се

Вчера во 07:30 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека во село Василево, струмичко, Г.Ц.(64) од село Василево, управувајќи товарно возило „форд транзит“ со струмички регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото, излетал од патот и удрил во ограда, соопштија денеска од СВР Струмица. Лекар од Медицински центар Струмица констатирал смрт кај возачот, кому му […]

Жител на Сушица потешко повреден откако со автомобилот излетал од

Вчера во 15:00 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на магистрален пат Струмица-Ново Село, во близина на село Ново Коњарево, А.Б.(42) од село Сушица, струмичко, управувајќи патничко возило „хонда“ со струмички регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал надвор од патот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во […]