fbpx

Tags : Банско

Тројца жители на Банско одзеле ранец, мобилни телефони и пари

Синоќа во 20:00 часот, во село Банско, поради основано сомневање за сторено кривично дело “разбојништво“ над 23 странски државјани-мигранти од слобода се лишeни: А.З.(44), Е.З.(41) и З.Р.(33) сите од с.Банско. Имено тие од мигрантите одзеле ранец, 15 мобилни телефони и пари. Осомничените се задржани во Полициската станица Струмица. СВР-Струмица работи на целосно расчистување и документирање на […]

Изгоре „опел“во Банско

Денес во 09:51 часот во село Банско, Територијалната против пожарна единица на Струмица со едно возило и четири пожарникари интервенираше на гаснење на запален автомобил марка „опел“. Заради големата оддалеченост и лесно запаливите материјали пожарот бил во поодмината фаза и е ликвидиран за 5 минути по пристигнувањето на пожарникарите.

Физички напади во двор во Банско и пред угостителски објект

Вчера во 17:30 часот во СВР Струмица, М.Д.(35) од село Банско пријавила дека околу 13:00 часот во двор во нејзина сопственост во Банско истата, додека била заедно со нејзините две деца и К.С., биле физички нападнати од А.Д. и И.Д. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. Денес во 02:15 часот во СВР Струмица, Г.П.(19) […]

Sticky

Премиерот Спасовски, министерот Сугарески и директорот Китанов: Градежна офанзива во

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, заедно со министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески денеска направија увид на повеќе делници од патната инфраструктура во Југоисточниот дел на нашата земја „Се уверивме дека градежните работи на сите делници, за изградба, реконструкција и за рехабилитација на регионалната патна мрежа, се во полн ек […]