fbpx

Tags : нов заболен

Продолжува да расте бројот на заболените од ковид-19 во Струмица

Во последните 24 часа се направени 1.653 тестирања, а регистрирани се 118 нови случаи на ковид-19, од кои еден во Струмица, каде вчера беа регистрирани двајца нови. Со тоа бројот на активни случаи се зголеми на 26. Новите 118 случаи на ковид-19 се регистрирани во: -Скопје 55-Куманово 12-Дебар 1-Штип 5-Прилеп 9-Тетово 6-Струга 1-Велес 2-Битола 1-Охрид […]