fbpx

Tags : нови забрани

Премиерот Заев ги соопшти новите рестриктивни мерки

Мерките ги воведуваме пред претстојните празници за да се намали заразата и да се намали притисокот врз здравствените работници, рече премиерот Зоран Заев на денешната прес конферецнија, на која беа соопштени новите рестриктивни мерки. -Забрана и посебен режим на движење на граѓаните од 20:00 до 05:00 часот наредниот ден од 6 до 20 април. -Граѓаните […]