fbpx

Tags : ограбен

Ограбен Грк во Гевгелија

Вчера во ОВР Гевгелија, В.К.(47) од Република Грција пријавил дека во текот на денот, додека се движел пеш во Гевгелија со Д.А., едно лице со употреба на сила од Д.А. одзело чанта со лични документи и пари, соопштија денеска од СВР Струмица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. Фото: архива

Ограбен и претепан жител на Нова Маала

На 24.01.2022 во 20.30 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека М.О.(56) од село Нова Mаала, струмичко, бил физички нападнат во неговиот дом, при што му биле нанесени повреди и му биле одземени пари, информираа денеска од СВР Струмица. М.О. бил пренесен во Медицински центар Струмица за укажување на лекарска помош, а увид на […]