fbpx

Ограбен Грк во Гевгелија

 Ограбен Грк во Гевгелија

Вчера во ОВР Гевгелија, В.К.(47) од Република Грција пријавил дека во текот на денот, додека се движел пеш во Гевгелија со Д.А., едно лице со употреба на сила од Д.А. одзело чанта со лични документи и пари, соопштија денеска од СВР Струмица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Фото: архива

Share via
Copy link