fbpx

Tags : Грк

Грк возел „бмв“ со фалсификувани регистарски таблички

Вчера во 01:00 часот на Граничниот премин „Стар Дојран“ при излез од државата при извршена контрола на патничко моторно „бмв“ управувано од К.М.(62) од Грција било констатирано дека регистарските таблички со грчки национални ознак биле издадени за друго патничко возило „бмв“, а на увид дал и сообраќајна дозвола што не одговара со карактеристиките на возилото […]

Грк починал во казино во Гевгелија

Вчера околу 15:20 часот во Полициска станица Гевгелија е пријавено дека во казино од хотел на подрачјето на Гевгелија, Г.З.(67) од Р.Грција се струполил на подот, соопштија денеска од МВР. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство. Увид извршиле увидна екипа на Полициска станица Гевгелија и Јавен обвинител, по чија […]

Ограбен Грк во Гевгелија

Вчера во ОВР Гевгелија, В.К.(47) од Република Грција пријавил дека во текот на денот, додека се движел пеш во Гевгелија со Д.А., едно лице со употреба на сила од Д.А. одзело чанта со лични документи и пари, соопштија денеска од СВР Струмица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. Фото: архива

На преминот Стар Дојран Грк се обидел да криумчари цигари

Синоќа во 00:15 часот на граничен премин Стар Дојран, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Стар Дојран, во координација со царински службеници откриле кривично дело „криумчарење“ по член 278 од Кривичниот законик. При преглед во патничко возило „ауди А8“ со црногорски национални ознаки, управувано од С.П.(66) од Република Грција, во […]

Грк пронајден починат кај преминот „Богородица“

Вчера во 08:15 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на паркинг простор на терминалот во близина на Граничен премин „Богородица“ во патничко моторно возило „хјундаи“ со грчки регистарски ознаки бил пронајден починат грчкиот државјанин С.С.(59). Лекар од Итна медицинска помош Гевгелија констатирал смрт без траги на насилство. Увид на местото бил извршен од […]