fbpx

Грк возел „бмв“ со фалсификувани регистарски таблички

 Грк возел „бмв“ со фалсификувани регистарски таблички

Вчера во 01:00 часот на Граничниот премин „Стар Дојран“ при излез од државата при извршена контрола на патничко моторно „бмв“ управувано од К.М.(62) од Грција било констатирано дека регистарските таблички со грчки национални ознак биле издадени за друго патничко возило „бмв“, а на увид дал и сообраќајна дозвола што не одговара со карактеристиките на возилото кое го управува.

Тој бил лишен од слобода поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“ по чл.378 ст.3 по што е поднесена кривична пријава по брза постапка.

Share via
Copy link