fbpx

Лекар од Радовиш пријавил дека бил физички нападнат

 Лекар од Радовиш пријавил дека бил физички нападнат

Вчера во 20:10 часот во Полициската станица Радовиш Х.Е.(36) од село Прналија, радовишко, лекар во Итна медицинска помош во Радовиш, пријавил дека околу 19:00 часот во просториите на Здравствен дом Радовиш, додека бил на работното место, бил физички нападнат од Т.Д.(53) од Радовиш, соопоштија денеска од СВР Струмица.

Денеска во просториите на Полициската станица Радовиш бил извршен службен разговор со Т.Д., а за настанот е запознат јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш и по документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share via
Copy link