fbpx

Tags : физички нападнат

Лекар од Радовиш пријавил дека бил физички нападнат

Вчера во 20:10 часот во Полициската станица Радовиш Х.Е.(36) од село Прналија, радовишко, лекар во Итна медицинска помош во Радовиш, пријавил дека околу 19:00 часот во просториите на Здравствен дом Радовиш, додека бил на работното место, бил физички нападнат од Т.Д.(53) од Радовиш, соопоштија денеска од СВР Струмица. Денеска во просториите на Полициската станица Радовиш […]

Струмичанец физички нападнат на булеварот „Маршал Тито“

Вчера во 05:10 часот во Полициската станица Струмица, Д.Б.(28) од Струмица пријавил дека околу 04.10 часот на бул.„Маршал Тито“ во Струмица бил физички нападнат од едно лице, соопштија од СВР Струмица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Полициски билтен:тетовец физички нападнат во Струмица

На 08.08.2022 во 23:45 часот во Полициската станица Струмица Б.А.(39) од Тетово пријавил дека околу 19:00 часот на плоштад „Гоце Делчев“ во Струмица бил физички нападнат од едно лице.  Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. На 08.08.2022 во 11.12 часот во Полициската станица Струмица С.К.(40) од село Иловица, струмичко, пријавил дека околу 08.00 […]

Полициски билтен: струмичанец два пати физички нападнат дома и на

На 10.09.2021 во 16.30 часот во СВР Струмица, М.Е.(22) од Струмица пријавил дека додека бил во неговиот дом во Струмица заедно со неговото семејство биле физички нападнат од М.Н., Е.Н., М.Н. и уште едно лице, по што пријавителот од пријавените со возило бил однесен на место викано „Цареви Кули“ каде повторно бил физички нападнат од […]

Жител на Василево физички нападнат на патот Штип-Свети Николе

Вчера во 18:00 часот во Полициската станица Струмица, А.А.(48) од село Василево, струмичко, пријавил дека околу 12:00 часот на магистрален пат Штип-Свети Николе, во близина на село Три чешми, бил на физички нападнат од едно лице, соопштија денес од СВР Струмица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.