fbpx

Полициски билтен:тетовец физички нападнат во Струмица

 Полициски билтен:тетовец физички нападнат во Струмица

На 08.08.2022 во 23:45 часот во Полициската станица Струмица Б.А.(39) од Тетово пријавил дека околу 19:00 часот на плоштад „Гоце Делчев“ во Струмица бил физички нападнат од едно лице.  Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

На 08.08.2022 во 11.12 часот во Полициската станица Струмица С.К.(40) од село Иловица, струмичко, пријавил дека околу 08.00 часот во село Иловица бил физички нападнат од Ѓ.А..  Полициско одделение Ново Село презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Share via
Copy link