fbpx

Жител на Василево физички нападнат на патот Штип-Свети Николе

 Жител на Василево физички нападнат на патот Штип-Свети Николе

Вчера во 18:00 часот во Полициската станица Струмица, А.А.(48) од село Василево, струмичко, пријавил дека околу 12:00 часот на магистрален пат Штип-Свети Николе, во близина на село Три чешми, бил на физички нападнат од едно лице, соопштија денес од СВР Струмица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share via
Copy link