fbpx

Tags : фалсификувани

Грк возел „бмв“ со фалсификувани регистарски таблички

Вчера во 01:00 часот на Граничниот премин „Стар Дојран“ при излез од државата при извршена контрола на патничко моторно „бмв“ управувано од К.М.(62) од Грција било констатирано дека регистарските таблички со грчки национални ознак биле издадени за друго патничко возило „бмв“, а на увид дал и сообраќајна дозвола што не одговара со карактеристиките на возилото […]