fbpx

Tags : осмоничен

Радовишанец осомничен за обљуба

Вчера во 20:20 часот во Полициската станица Радовиш е извршен службен разговор со Д.П. (64) од Радовиш, кој се сомничи дека извршил обљуба врз 46 годишна радовишанка, со која претходно се познавале, соопштија денеска од СВР Струмица. За настанот бил запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш, а по документирање на случајот ќе биде […]