fbpx

Радовишанец осомничен за обљуба

 Радовишанец осомничен за обљуба

Вчера во 20:20 часот во Полициската станица Радовиш е извршен службен разговор со Д.П. (64) од Радовиш, кој се сомничи дека извршил обљуба врз 46 годишна радовишанка, со која претходно се познавале, соопштија денеска од СВР Струмица.

За настанот бил запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш, а по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share via
Copy link