fbpx

Tags : осумгодишнина

Одбележана осумгодишнината од големиот пожар над Струмица

Пред спомен обележјето што општина Струмица го подигна во чест на четворицата храбри граѓани кои животите ги загубија во борбата со огнената стихија, денес беше одбележана осумгодишнината од големиот пожар во близина на месноста „Двата пата“, кој избувна на 23 јули 2012 година. На одбележувањето, покрај семејствата на загинатите присуствуваа и цвеќе положија делегација на […]