fbpx

Tags : пет новозаразени

Денес во Струмица пак пет новозаразени од ковид-19, но и

Во последните 24 часа се направени 539 тестирања, а регистрирани се 83 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 34 -Куманово 3 -Штип 6-Тетово 5 -Струга 3 -Велес 3 -Охрид 1-Гевгелија 1 -Струмица 5 -Крива Паланка 1 –Радовиш 1 -Кочани 9 -Берово 1 –Валандово 5 –Виница 1 -Делчево 4. Починати се 4 лица, три пациенти од […]