fbpx

Tags : плен

Крадец од Струмица на пленот се радувал само 40 минути

Вчера во 15:40 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Ѓ.А.(38) од Струмица, соопштија денеска од СВР Струмица. Тој се сомничи дека околу 15:00 часот одзел паричник, во кој имало пари и други лични предмети, од женска чанта во козметичко студио во Струмица. Кај него биле пронајдени […]