fbpx

Tags : Полска

Академија Пандев поразена во Полска од Лехија со 4:1

Во квалификацискиот натпревар од Конференциската лига на Европа, Академија Пандев претрпе висок пораз на гостувањето во Гданск од Лехија со 4:1, (3:0). Единствениот гол за „пандевци“ го постигна Јоковиќ во 81 минута од натпреварот, откако домаќините поведоа со високи 4:0. На почетокот натпреварот беше во прекин повеќе од 30 минути откако полските навивачи меѓусебно се […]