fbpx

Tags : попречувал

Радовишанец попречувал службени лица од Центарот за социјални работи

Вчера во 10:20 часот полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода М.К.(67) од Радовиш, кој околу 10:00 часот на улицата „Шаин маале“ во Радовиш попречувал службени лица од Центар за социјални работи Радовиш во преземање на службени дејствија и се однесувал агресивно кон нив, соопштија денеска од СВР Струмица. По целосно расчистување […]