fbpx

Tags : последици

Екипи на „Комуналец“ и ТППЕ Струмица ги санираат последиците од

Невремето кое попладне го зафати Струмичко, проследено со силен ветер и град, предизвика поплавување на повеќе улици во долниот дел на градот, поплавени се подруми, урнати се дрвја, а во атарите на села во под планината Беласица градот предизвика оштетување на посевите на отворено, посебно на бостанот. ОД ТППЕ Струмица информираа дека по големото невреме […]

Црвен крст Струмица се вклучува во обуките за ублажување и

Централната Канцеларија на ЦКРСМ во рамките на проектот за ублажување и надминување на последиците предизвикани од КОВИД-19 пандемијата, поддржан од Business & Strategies Europe, ќе организира и спроведе обуки по Прва Психолошка помош и Психо-социјална помош и поддршка, како и Прва Психолошка помош и Психо-социјална помош и поддршка за телефонски линии.  Обуките ќе бидат организирани […]

Владата одобри дополнително осум милиони евра за справување со последиците

Се грижиме за сите граѓани и го дополнивме Пакетот 4 за поддршка во справувањето со последиците од КОВИД-19 кризата, објави премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил. -На денешната редовна 28 седница на Владата донесовме одлука дополнителниот сет на мерки во вкупен износ изнесува 488.803.928,00 денари, односно околу 8 милиони евра.Со овој најнов КОВИД пакет […]