fbpx

Tags : потешко повредени

Полициски билтен:четворица потешко повредени во сообраќајка кај Радовиш, пронајдена марихуана,нарушен

На 08.03.2024 во 13.10 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на локалниот пат од с.Тополница кон Радовиш, кај место викано „Баглар Баши“ патничко моторно возило „ауди“ со радовишки регистарски ознаки, управувано од Б.И.(27) од с.Тополница-радовишко, излетало надвор од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката Т.И.(45) од с.Тополница, а со телесни […]

Двајца малолетни пешаци потешко повредени во сообраќајка во Струмица

Вчера во 21:10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосница од улица„Братство Единство“, „Младинска“ и улица „24 Октомври“ во Струмица, патничко возило „смарт“, со струмички регистарски ознаки, управувано од В.С.(24) од село Добрејци, удрило во двајца малолетни пешаци од Струмица, соопштија од МВР. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле пешаците, констатирани […]