fbpx

Tags : повеќе лица повредени

Комбе-автобус се преврте на патот Струмица-Валандово, повеќе лица полесно повредени

Утрово околу 06:20 часот на патот Струмица-Валандово, во близина на мотелот „Македонска куќа“, се превртело комбе-автобус при што повеќе патници се полесно повредени. Според информациите од портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, во Полициската станица Струмица било пријавено дека на патот Струмица-Валандово, Ф.А.(42) од Струмица, управувајќи комбе-автобус со струмички регистарски ознаки, изгубил контрола и се […]