fbpx

Tags : Повреда

19-годишен велосипедист тешко повреден во Струмица

Вчера во 18.30 часот било пријавено дека во Струмица на ул.„Балканска“, Н.Ѓ.(49) од с.Рич, струмичко, управувајќи патничко возило „опел зафира“, со бугарски национални ознаки, удрило во велосипед, управуван од А.Г.(19) од Струмица. Во незгодата, велосипедистот сездобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Струмица, каде што бил пренесен за укажување на лекарска помош. Извршен […]

17-годишен малолетник тешко повреден откако паднал од велосипед

На 24.06.2020 во 12:00 часот било пријавено дека во Струмица, на крстосницата од ул.„Младинска “ со ул„Ристоман Попчевски“ 17- годишник од Струмица управувајќи велосипед паднал на коловозот. Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Медицинскиот центар Струмица за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на […]