fbpx

19-годишен велосипедист тешко повреден во Струмица

 19-годишен велосипедист тешко повреден во Струмица

Вчера во 18.30 часот било пријавено дека во Струмица на ул.„Балканска“, Н.Ѓ.(49) од с.Рич, струмичко, управувајќи патничко возило „опел зафира“, со бугарски национални ознаки, удрило во велосипед, управуван од А.Г.(19) од Струмица.

Во незгодата, велосипедистот сездобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Струмица, каде што бил пренесен за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Струмица.

Share via
Copy link