fbpx

Tags : Велосипедист

Велосипедист потешко повреден по пад од велосипед

Вчера во 15:55 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на улица „Ѓорги Василев“ во Струмица, Ѓ.С.(74) од село Градско Балдовци, Струмичко, управувајќи велосипед изгубил контрола и паднал на коловозот, соопштија од МВР. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, констатирани во Медицински центар Струмица. Увид на местото извршила екипа на Полициската […]

Во сообраќајка кај Брајковци потешко повреден велосипедист

На 19.10.2022 во ОВР Валандово било пријавено дека во село Брајковци, валандовско, патничко моторно возило „фолксваген венто“ со струмички регистарски ознаки, управувано од К.С.(53) од село Баница, струмичко, удрило во велосипед управуван од Т.С.(64) од село Марвинци, валандовско, соопшија денеска од СВР Струмица. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, констатирани во Медицински […]

Велосипедист настрада во сообраќајка на „Транзитот“ во Струмица

Денеска околу 10 часот во сообраќајна несреќа, во која учествувале автомобил и велосипедист, настрадал возачот на велосипедот. Тој по укажаната прва помош во струмичката болница е испратен на натамошно лекување во Клиничкиот центар во Скопје. Собраќајката се случила на дел од патот по силосите на „Жито Струмица“, а увидот на полицијата се уште трае. Фото: […]

Полициски билтен: Потешко повреден велосипедист од непознато возило, физички напад

Вчера во 05:30 часот на ул. “Климент Охридски“ пред крстосницата со локалниот пат за село Градско Балдовци во Струмица, засега непознато возило удрило во велосипедист Т.А.(56) од село Куклиш. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Т.А. кои му биле констатирани од доктор во Медицински центар Струмица. Увид на местото на настанот извршила екипа […]

Мотоциклист удрил во малолетен велосиспедист во радовишко Калаузлија

Вчера во 14:.30 часот во село Калаузлија, радовишко, се случила сообраќајна незгода во која С.М. (27) од с.Калаузлија, управувајќи мотоцикл „скудо 125“ удрил во велосипед управуван од малолетник, соопштија од СВР Струмица. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, констатирани во Здравен дом Радовиш, а увид на местото на незгодата извршила екипа на […]

19-годишен велосипедист тешко повреден во Струмица

Вчера во 18.30 часот било пријавено дека во Струмица на ул.„Балканска“, Н.Ѓ.(49) од с.Рич, струмичко, управувајќи патничко возило „опел зафира“, со бугарски национални ознаки, удрило во велосипед, управуван од А.Г.(19) од Струмица. Во незгодата, велосипедистот сездобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Струмица, каде што бил пренесен за укажување на лекарска помош. Извршен […]

17-годишен малолетник тешко повреден откако паднал од велосипед

На 24.06.2020 во 12:00 часот било пријавено дека во Струмица, на крстосницата од ул.„Младинска “ со ул„Ристоман Попчевски“ 17- годишник од Струмица управувајќи велосипед паднал на коловозот. Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Медицинскиот центар Струмица за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на […]