fbpx

Tags : повреден пешак

Полициски билтен: се точело алкохол на малолетници, потешко повреден пешак

На 28.12.2023, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица, во координација со инспектори од Државен пазарен инспекторат, извршиле контрола на повеќе угостителски објекти на подрачје на Струмица. Притоа, во еден угостителски објект било констатирано присуство на малолетници после 24.00 часот, како и две кривични дела „точење алкохолни пијалоци на малолетници“, за што ќе бидат поднесени соодветни пријави. Од […]

Потешко повреден пешак во Старо Коњарево

На 31.10.021 во 18.10 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека во село Коњарево, струмичко, патничко возило „фолксваген голф“, со швајцарски регистарски ознаки, управувано од А.А.(64) од село Старо Коњарево, удрило во пешакот Т.С.(68) од с.Ново Коњарево. Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Струмица. Увид извршила екипа […]

Потешко повреден пешак во Радовиш

Вчера во 20:50 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на булевар „Александар Македонски“ во Радовиш, патничко возило „мерцедес“, со радовишки регистарски ознаки, управувно од М.М.(33) од Радовиш, удрило во пешакот Ц.Г.(53) од село Ораовица, радовишко. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Медицински центар Штип. Увид на местото извршила […]

Потешко повреден пешак во центарот на Струмица

Вчера во 20.30 часот на крстосница од булевар „Ленинова“ и улица „4 Јули“ во Струмица, патничко возило „мерцедес“, со бугарски национални ознаки, управувано од Ј.Ј. (42) од Струмица, удрило во пешакот М.С. (50) од Струмица, објави МВР во билтенот. Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицински центар Струмица, а увид […]