fbpx

Потешко повреден пешак во Старо Коњарево

На 31.10.021 во 18.10 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека во село Коњарево, струмичко, патничко возило „фолксваген голф“, со швајцарски регистарски ознаки, управувано од А.А.(64) од село Старо Коњарево, удрило во пешакот Т.С.(68) од с.Ново Коњарево.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Струмица.

Увид извршила екипа на Полициската станица Струмица.

Share via
Copy link