fbpx

Tags : Старо Коњарево

Потешко повреден пешак во Старо Коњарево

На 31.10.021 во 18.10 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека во село Коњарево, струмичко, патничко возило „фолксваген голф“, со швајцарски регистарски ознаки, управувано од А.А.(64) од село Старо Коњарево, удрило во пешакот Т.С.(68) од с.Ново Коњарево. Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Струмица. Увид извршила екипа […]

Жена од Старо Коњарево украла пари од соселанец и ги

Секторот за внатрешни работи Струмица, до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против З.Г.(44) од село Старо Коњарево. На 29 март оваа година пријавената отишла во куќата на Л.А. во село Старо Коњарево и во згодна прилика од гардеробер во спална соба му одзела чанта во која имало пари во различни валути. На 07.04.2021, […]