fbpx

Потешко повреден пешак во Радовиш

 Потешко повреден пешак во Радовиш

Вчера во 20:50 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на булевар „Александар Македонски“ во Радовиш, патничко возило „мерцедес“, со радовишки регистарски ознаки, управувно од М.М.(33) од Радовиш, удрило во пешакот Ц.Г.(53) од село Ораовица, радовишко.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Медицински центар Штип.

Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Радовиш.

Share via
Copy link