fbpx

Tags : позитивен

Градоначалникот на Ново Село позитивен на коронавирусот

Градоначалникот на Општина Ново Село, Ѓорѓе Божинов денеска на својот фејсбук профил објави дека е позитивен на Ковид-19. Почитувани сограѓани, драги пријатели, Денеска добив позитивен резултат на тест за Covid-19. Согласно правилата и насоките Ве известувам дека во наредните неколку денови нема да бидам во можност да остваруваме средби.Инаку, се чувствувам добро, без особени симптоми […]