fbpx

Градоначалникот на Ново Село позитивен на коронавирусот

 Градоначалникот на Ново Село позитивен на коронавирусот

Градоначалникот на Општина Ново Село, Ѓорѓе Божинов денеска на својот фејсбук профил објави дека е позитивен на Ковид-19.

Почитувани сограѓани, драги пријатели,

Денеска добив позитивен резултат на тест за Covid-19. Согласно правилата и насоките Ве известувам дека во наредните неколку денови нема да бидам во можност да остваруваме средби.Инаку, се чувствувам добро, без особени симптоми и се надевам дека за брзо време ќе се вратам на работното место за да го продолжиме заедничкото работење за нашата Општина Ново Село.

Чувајте се! Бог да ве благослови, стои во објавата на градоначалникот Божинов.

Share via
Copy link