fbpx

Tags : претсреси

Уапсени четири лица, при претреси кај нив пронајдена дрога

На 09.02 и 10.02.2023 година полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода С.З. (32) од село Муртино, струмичко, В.К. (37) од Струмица, М.К. (20) од Радовиш и К.М. (25) од село Пирава, валандовско, соопштија денеска од СВР Стру  При претреси, по претходно издадени судски наредби, во нивни домови со помошни простории, еден деловен објект […]