fbpx

Tags : превртено

Пожарникарите извлекоа возило и возач по излетување од патот кај

-Попладнево околу 17 часот, во близина на село Костурино, ТППЕ Струмица со едно против пожарно возило и 5 пожарникари – спасители интервенираше на сообраќајна несреќа на извлекување возило кое излетало од од коловозот и се превртело, објавија струмичките пожарникари. -Благодарение на брзата интервенција возачот е извлечен од возилото со помош на специјални хидраулични алатки и […]