fbpx

Tags : прво бебе

Струмица го доби најновиот жител-првото бебе е машко

-Струмица е побогата за уште еден жител, прв во Новата година. После само еден час и 10 минути од доаѓањето на Новата 2024 година, на Одделението за гинекологија и акушерство при ЈЗУ „Општа Болница Струмица“ се роди здраво машко дете, тешко 3.350 кг. По царски рез, бебето на свет го донесе струмичанката Љубинка Терзиева, како […]

Денеска се роди првото бебе во Новата година во Струмица

Ноќеска, во два часот по полноќ, Македонка Јанкулова од Струмица, на свет донесе здраво машко дете тешко 3.850 грама, објави градоначалникот на Струмива, Коста Јаневски. -На мајката и посакувам да и е живо и здраво синчето, а на новороденчето, среќно и безгрижно детство и убава иднина во родната Струмица.Поради пандемијата од Ковид – 19 и […]