fbpx

Tags : Работник

Повреден работник во трафостаница во Струмица

Работник е повреден при извршување на работни задачи  во трафостаница во Струмица, соопштија денеска од СВР Струмица. Тој бил пренесен во Медицинскиот центар Струмица за укажување лекарска помош. Увид извршиле трудов инспектор и екипа на Секторот за внатрешни работи Струмица.

Работник потешко повреден на објект во градба во Струмица

Вчера во 15:50 часот во Полициската станица Струмица, од Медицински центар Струмица било пријавено дека со тешки телесни повреди кај нив бил донесен М.В.(28) од село Радичево, струмичко, инфрмираа денеска од МВР. Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека извршувал работни задачи на објект во изградба на ул.„Мајка Тереза“ во Струмица. Увид на местото […]

Млад работник починал извршувајќи работни задачи во фирма во Николиќ

Вчера околу 14:00 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека во село Николиќ, додека извршувал работни задачи во фирма каде бил вработен, Б.Н.(27) се здобил со повреди и починал на местото, соопшти денес МВР. Лекар констатирал смрт, а увид извршила екипа од ОВР Гевгелија.