fbpx

Повреден работник во трафостаница во Струмица

Работник е повреден при извршување на работни задачи  во трафостаница во Струмица, соопштија денеска од СВР Струмица.

Тој бил пренесен во Медицинскиот центар Струмица за укажување лекарска помош.

Увид извршиле трудов инспектор и екипа на Секторот за внатрешни работи Струмица.

Share via
Copy link