fbpx

Tags : трафостаница

Заради дефект на трафостаницата за пумпните станици селата Муртино и

-Заради дефект на трафостаницата која ги напојува пумпните станици за Муртино и Сачево граѓаните на овие населени места ќе останат без водоснабдување, соопштија вечерва од „Комуналец“. Од струмичкото комунално претпријатие додаваат дека во текот на утрешниот ќе се работи на отстранување на дефектот на трафостаницата која ги напојува пумпите со електрична енергија. Се додека се […]

Гореше трафостаница во Струмица

Денеска во 10:05 часот, на улица „Ристо Ќурчиев“ бр.6, ТППЕ Струмица со едно против пожарно возило и 3 пожарникари – спасители интервенираше на гасење на запалена трафостаница. -После исклучувањето од системот на напојување од страна на екипа на ЕВН, пожарот беше локализиран и ликвидиран, информираа струмичките пожарникари.

Повреден работник во трафостаница во Струмица

Работник е повреден при извршување на работни задачи  во трафостаница во Струмица, соопштија денеска од СВР Струмица. Тој бил пренесен во Медицинскиот центар Струмица за укажување лекарска помош. Увид извршиле трудов инспектор и екипа на Секторот за внатрешни работи Струмица.