fbpx

Работник потешко повреден на објект во градба во Струмица

 Работник потешко повреден на објект во градба во Струмица

Вчера во 15:50 часот во Полициската станица Струмица, од Медицински центар Струмица било пријавено дека со тешки телесни повреди кај нив бил донесен М.В.(28) од село Радичево, струмичко, инфрмираа денеска од МВР.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека извршувал работни задачи на објект во изградба на ул.„Мајка Тереза“ во Струмица. Увид на местото извршиле екипа на СВР Струмица и трудов инспектор.

За настанот бил запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица.

Share via
Copy link