fbpx

Tags : потешко повреден

Гевгеличанец потешко повреден откако излетал со автомобилот од патот

СВР Струмица соопшти дека вчера во 14:30 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на регионален пат 1108, делница помеѓу Гевгелија и село Моин, П.Ј.(62) од Гевгелија, управувајќи патничко возило „ровер“ со гевгелиски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал надвор од патот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Медицински центар […]

Жител на радовишко Дедино потешко повреден откако излетал со автомобилот

Вчера во 20:00 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на регионален пат од село Ињево кон село Дедино, радовишко, В.К.(75) од Радовиш управувајќи патничко возило „хјундаи“ со радовишки регистерски ознаки излетал надвор од патот, соопштија денеска од МВР. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот В.К., констатирани во Медицински центар Штип, […]

Полицаец потешко повреден по напад од 13 лица меѓу кои

На 19.08.2023 година полициски слуужбеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода С.С. (43), Д.Ј. (33), П.С. (40), И.Г. (26), И.В. (41), Т.С. (37), Р.С. (52), А.С. (43), В.К. (39), Т.В. (21), Ж.М. (33) и уште едно малолетно лице, сите од село Баница, струмичко и М.Ѓ. (23) од село Градско Балдовци, струмичко, […]

Мотоциклист од Рич потешко повреден во сообраќајка кај Белотино

Вчера во 08:00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на регионален пат во близина на село Белотино, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл без регистарски ознаки, управуван од Т.М.(28) и патничко возило „пасат“ со словенечки национални ознаки, управувано од П.С.(31), двајцата од село Рич, струмичко, соопштија денеска од МВР. Во несреќата со тешки […]

Потешко повреден мотоциклист во сообраќајка во Гевгелија

На 23.07.2023 во 10:20 часот во  Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на ул.„7 Ноември“ во Гевгелија се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од К.Т.(30) од с.Прдејци, гевгелиско и мотоцикл без регистарски ознаки, управуван од В.А.(60) од Гевгелија. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, […]

Богданчанец потешко повреден откако удрил во четири паркирани автомобили

Вчера во 11:00 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на ул.„Маршал Тито“ во Богданци, Б.П.(78) од Богданци, управуајќи патничко возило „даеву“ со гевгелиски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во четири паркирани возила – „мерцедес“ со гевгелиски регистарски ознаки, „фиат пунто“ со скопски регистарски ознаки, „фиат пунто“ со велешки регистарски ознаки […]

Мотоциклист потешко повреден откако удрил во паркиран автомобил

На 29.06.2023 во 02:00 часот било пријавено дека во Струмица на ул.„Маршал Тито“ моторцикл „гилера“ без регистарски ознаки, управуван од М.В.(25) од Струмица, удрил во паркирано патничко моторно возило “пежо 407“ со беровски регистарски ознаки, соопштија денеска од МВР. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Медицински центар Струмица, а увид […]

Потешко повреден богданчанец во сообраќајка меѓу трактор и „пасат“

На 28.06.2023 година во 21.05 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на регионален пат Гевгелија – Богданци се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „пасат“, управувано од Х.Н. (22) од Богданци и трактор „имт“, управуван од С.К. (27) од Богданци, двете со гевгелиски регистарски ознаки, соопштија денеска од СВР Струмица. Во несреќата возачот Х.Н. се здобил […]

Малолетен пешак потешко повреден во Радовиш

Вчера во 14 часот на ул. „Калузлиска“ во Радовиш, патничко моторно возило „ауди“ со радовишки регистарски ознаки, управувано од Д.Д.(20) од Радовиш удрило во малолетен пешак од Радовиш, по што возачот со возилото напуштил местото, но бил пронајден од полициски службеници, соопштија денеска од МВР. Пешакот е пренесен во Здравствен дом Радовиш каде од лекар […]

Возач на мопед потешко повреден на патот меѓу Еднокуќево и

На 08.06.2023 во 19:10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „пежо 307“ со струмички регистарски ознаки, управувано од М.Б.(29) од село Еднокуќево и мопед без регистарски ознаки, управуван од 17 – годишник од село Еднокуќево, соопштија денеска од СВР Струмица. […]