fbpx

Tags : Радоивиш

Пронајдени 5.624 парчиња пиротехнички средства при претреси во Радовиш и

Вчера во 14:15 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш го лишиле од слобода А.Ш. (31) од  Радовиш. При претрес на неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени 4786 парчиња разновидни пиротехнички средства, соопштија денеска од СВР Струмица. Истиот ден, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода З.М.(41) и Е.Х. (34), двајцата […]