fbpx

Tags : радовишки суд

Полициски билтен:во сообраќајка тешко повреден малолетен велосипедист, физичка пресметка пред

На 03.07.2024 во 15.45 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на крстосницата од улиците „8 Септември“ и „Партизанска“ во Радовиш се случила сообраќајна несреќа во која учествувале малолетник од Радовиш, управувајќи велосипед и  патничко возило „цитроен“ со радовишки регистарски ознаки, управувано од Г.П.(28) од Радовиш. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, констатирани во Медицински центар […]