fbpx

Tags : Рамазански пости

Градоначалникот Костадинов го честиташе почетокот на Рамазанските пости

Почитувани сограѓани од исламска вероисповед, Ви го честитам почетокот на Рамазанските пости, со желба наредните триесет денови да ви поминат во здравје, мир, радост, хармонија, љубов кон Бога и прочистување и воздигнување на Вашиот дух. Ви посакувам лесен пост и со среќа да го дочекате Рамазан Бајрам, еден од двата најголеми Ваши празници. Нека ви […]