fbpx

Tags : рекордни

Рекордни 55 новозаразени во Струмица, еден починат и 26 оздравени

Во последните 24 часа се направени 2647 тестирања, а регистрирани се 870 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 422- Куманово 28- Дебар 10- Штип 25- Прилеп 28- Тетово 64- Струга 10- Велес 38- Битола 29- Охрид 26- Кавадарци 9- Гостивар 23- Гевгелија 13- Струмица 55– Крива Паланка 5,- Радовиш 10- Крушево 1- Кочани 13- […]