fbpx

Tags : родители

Кривична за родители кои ги оставиле децата заклучени во автомобил

СВР Струмица поднесе кривична пријава против В.Р.(42) и Е.Р.(27), двајцата од Штип, заради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете“. Имено, на 27 април годинава, пријавените додека биле во казино, подолг период ги оставиле своите малолетни деца заклучени во патничко возило на паркинг простор.