fbpx

Кривична за родители кои ги оставиле децата заклучени во автомобил додека тие биле во казино

 Кривична за родители кои ги оставиле децата заклучени во автомобил додека тие биле во казино

СВР Струмица поднесе кривична пријава против В.Р.(42) и Е.Р.(27), двајцата од Штип, заради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете“.

Имено, на 27 април годинава, пријавените додека биле во казино, подолг период ги оставиле своите малолетни деца заклучени во патничко возило на паркинг простор.

Share via
Copy link