fbpx

Tags : казино

Приведен крадец во Струмица кој одзел пари од казино

Денеска во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Н.В. од Струмица. Тој се сомничи дека на 19.09.2023 со употреба на сила влегол во казино во село Босилово, струмичко и одзел пари, соопштија од МВР. По преземени мерки било дојдено до сознание дека тој е сторителот на делото, по што денеска бил […]

Разбојници ограбиле казино во Струмица, кратко се радувале на пленот

На 13.08.2023 во 05.35 часот од полициски службеници од СВР Струмица лишени се од слобода Е.И.(22) од Скопје и С.А. од Струмица, поради постоење основи на сомнение дека извршиле кривично дело “разбојништво”, соопштија денеска од МВР. Имено, околу 05.00 часот во казино на ул.”Балканска” во Струмица Е.И., кој бил заедно со С.А., со закана со […]

Полициски билтен:повреден мотоциклист, оштетено стакло во казино, контрола на возила

На 01.12.2021 година во 15:00 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека на улица „Цветан Димов“ во село Пирава, валандовско, Б.Р.(18) од село Пирава, управувајки мотоцикл без регистарски ознаки, изгубил контрола и удрил во столб. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мотоциклот, констатирани во Медицински центар Струмица. Увид на местото […]

Кражба во казино во Богданци

Синоќа 25 минути по полноќ во Полициската канцеларија Богданци било пријавено дека пет минути порано во казино во Богданци едно лице со закана кон вработените одзело пари од касата, соопштија денеска од СВР Струмица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Полициски билтен:ограбено казино во Василево, физички напад во казино во

На 01.12.2020 околу 08:20 часот во СВР Струмица било пријавено дека во казино во село Василево, струмичко, едно лице со закана од вработената одзело пари од дневниот промет. Вчера во 10:30 часот во Полициското одделение Ново Село, Д.Д.(22) од село Дражево пријавил дека околу 03:00 часот во казино во Ново Село бил физички нападнат од […]