fbpx

Разбојници ограбиле казино во Струмица, кратко се радувале на пленот

 Разбојници ограбиле казино во Струмица, кратко се радувале на пленот

На 13.08.2023 во 05.35 часот од полициски службеници од СВР Струмица лишени се од слобода Е.И.(22) од Скопје и С.А. од Струмица, поради постоење основи на сомнение дека извршиле кривично дело “разбојништво”, соопштија денеска од МВР.

Имено, околу 05.00 часот во казино на ул.”Балканска” во Струмица Е.И., кој бил заедно со С.А., со закана со остар предмет кон вработениот одзел пари од касата.
Двете лица набрзо се пронајдени и приведени, а одземените пари се вратени на сопственикот.

Лицата се задржани во полициска станица и по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок. 

Share via
Copy link